Za 2 noci pod stanem 2000 Kč. Už je jasné, že se kempy s cenami 2024 utrhly ze řetězu

Foto: Unsplash.com

Češi kempování milují a jedním z důvodů je i to, že je to skvělá možnost jak ušetřit. To však v poslední době přestává platit. Už v loňském roce byly ceny v kempech vysoké, letos pak ještě mírně vzrostly.

Ceny v českých kempech

Češi si na ceny v kempech stěžovali už v loňském roce. Vadily jim nejen vysoké ceny ubytování, ale i předražené občerstvení nebo vysoké ceny atrakcí (trampolíny, šlapadla…). V loňském roce kempy navýšily ceny v rozmezí pěti až patnácti procent, v letošním roce ceny se zvedly o méně než deset procent.

Češi mají v poslední době v oblibě především karavany a kratší pobyty v kempech. Mnoho z nich preferuje luxusnější (a také dražší) glamping. Jedná se vlastě o luxusní a komfortní ubytování v přírodě. Stany na glamping jsou většinou prostorné, nechybí v nich postele, osvětlení nebo třeba kávovar.

Češi milují kempování. Spí ve stanech, půjčují si karavany, v posledních letech si zamilovali i glamping.
Foto: Unsplash.com

Víkend v Kempu Merkur vás přijde pěkně draho

Pokud vyrazíte na víkend kempovat na jižní Moravu do Kempu Merkur, počítejte s tím, že se pořádně plácnete přes kapsu. Velký stan vás v hlavní sezóně přijde na 220 Kč za noc, každá dospělá osoba zaplatí poplatek za pobyt ve výši 160 Kč, dítě od 5 do 12 let pak 120 Kč. Pokud přijedete do kempu autem, zaplatíte parkovné 120 Kč. Dále musí všechny dospělé osoby uhradit pobytový poplatek 30 Kč/noc.

A teď pozor, pokud se v kempu během hlavní sezóny ubytujete pouze na víkend, bude vám účtován příplatek 25 %. (Tento příplatek se nevztahuje na rodiny s dětmi.)

Konkrétní příklad: Parta čtyř kamarádů, která vyrazí do kempu během srpnového víkendu s velkým stanem, zaplatí celkem 2 150 Kč jen za dvě přespání ve vlastním stanu. Navíc ještě všichni budou muset uhradit pobytový poplatek 30 Kč/noc.

V hlavní sezóně jsou ceny v kempech vyšší než jindy. Mnoho služeb navíc musíte zaplatit zvlášť.
Foto: Unsplash.com

Do kempu nebo k moři?

Dovolená v českém kempu není zrovna levná záležitost. Neplatíte totiž pouze za ubytování (navíc často ve vlastním stanu nebo karavanu), ale mnoho věcí si musíte koupit zvlášť. Kupovat si musíte jídlo, zaplatit musíte parkovné, zadarmo do kempu nemůže ani váš čtyřnohý miláček. Za poplatek jsou v kempech sprchy, elektrické přípojky a další služby. Je tedy otázkou, zda během roku nenašetřit o pár tisíc víc a nevyrazit raději do hotelu k moři.

A co vy, spali jste jste během roku 2024 v kempu pod stanem? Diskutujte v komentářích

Zdroj:

Petra Müllerová – Autorský text,
https://www.kemp-merkur.cz/blog/ubytovani/stany-a-karavany/,
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-pred-morem-dali-prednost-kempu-jen-ty-ceny-styskaji-si-dovolenkari-234347,
https://www.glampingcz.cz,
https://www.denik.cz/cesi-v-cislech/mapa-kempy-ceny-cenik-2023-karavan-chatky-camp-autokemp-srovnani-stan.html,
https://www.portalridice.cz/clanek/rozezranost-tuzemskych-kempu-za-dve-noci-pod-stanem-chteji-2-000-kc,
https://www.denik.cz/cesi-v-cislech/prehledne-ceny-v-kempech-nocleh.html

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*