Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Amy Newmarková: Slepičí polévka pro duši

Slepičí polévka pro duši
Foto: Pixabay

Najděte své štěstí

101 inspirativních příběhů o hledání svého poslání, vášně a štěstí

Slepičí polévka pro duši hojí naše trápení, smutky, zklamání i bolavé srdce. Motivující, skutečné příběhy obyčejných lidí, kteří přes obtíže neztratili naději na štěstí a lásku, povzbuzují a působí léčivě.

Slepičí polévka pro duši
Foto: se souhlasem nakladatelství Práh

Populární edice Slepičí polévka vychází již od roku 1993. Od té doby se vydalo více než 250 titulů v neuvěřitelném počtu 500 miliónů výtisků, přeložených do více než 40 jazyků, což přesvědčivě hovoří o velké oblibě všech jejích knih.

Autoři nabízejí dalších sto jedna neobyčejných příběhů lidí, jimž se podařilo nalézt životní štěstí. Podobné zážitky přitom bude většina z nás dobře znát. Díky pozitivnímu přístupu se všem podařilo vymanit se z úzkostí, strachu či pasivní odevzdanosti a vnést do života světlo naděje a štěstí.

Každý krátký příběh je uveden přiléhavým citátem a pro mnoho z nich by se hodil výrok Barbary Bushové: „Když je cesta zatarasena, vezměte to objížďkou.“ Přestože se staré zvyky těžko mění, výzvy ke změně se chopily dvě kamarádky, které si neustále stěžovaly a kritizovaly. Setkání v kavárně s bezdomovkyní, z níž vyzařovala důstojnost a spokojenost, jim pomohlo si s vděčností uvědomit, že ustavičnou negací si jen otravují život. Jiná žena, co neustále něco ztrácí, zase v sobě nalezla zasutý klíč k vyrovnanosti. Jindy si mladík toužící po rychlém vozu Ferrari, který si po letech koupil, uvědomil, že se do něj nevejde rodina, kterou chtěl založit, a bez lítosti ho prodal. O tom, jak se vyrovnat se samotou a najít nový smysl života, píše rovněž několik vdov. Povzbudivé jsou také zkušenosti nemocných, kteří i v tomto období uměli vnímat krásy života.

Jak být šťastný? Jedna otázka a mnoho odpovědí. Někdy pomůže dobře míněná rada, podpora přátel, zážitky z dovolené v přírodě. Někdy pomůže vnuknutí přestěhovat se z rušného města na venkov, jako v případě úspěšných manželů vytížených náročným zaměstnáním, kteří se poté, co vyklízeli pozůstalost po tchánovi, rozhodli přestěhovat do malého městečka, kde se rychle sžili s místními a našli zde to, po čem vlastně ve skrytu toužili.

Zaujme i historka o labradorce, v jejímž světě není čas na malicherné drobnosti a která pohotově zachránila životy tří horolezců. Linda Allenová vypravuje o pracovní cestě do Bolívie, kde pomáhala chudým rodinám. Přiznala si tam nepříjemnou pravdu, že její život byl jen naoko, ve skutečnosti jí vyhovuje jednoduchý způsob života. „Uvědomila jsem si, že peníze jsou jen věc. Lidé – rodina, přátelé a vztahy – jsou důležitější. Pokud se tedy v životě octnete na drsné, kamenité stezce, hlavně pokračujte a pokládejte jednu nohu před druhou. Možná se jako já dostanete k podobné zajížďce, která vám přinese do života jednoduché a šťastné zážitky, stejně jako dobrodružství.“

Autoři rozdělili příběhy do tematických kapitol: Vážit si svých darů, Zpátky ke kořenům, Najít svou vášeň, Změnit svůj postoj, Překonat strasti, Radost z dávání, Najít své poslání, Jednoduchá potěšení, To nejlepší v nejhorším, Už žádný shon.

Všechny uvedené osudy potvrzují ověřenou pravdu: „Každý den možná není dobrý, ale v každém dni je něco dobrého.“

Zdroj: Dana Vondrášková, Prah.cz

 

Další články z této rubriky

Nothing Found

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*