Novinky v zavedení digitální medicíny do praxe

Žena s tabletem.
Foto: Pikwizard.

Přinášíme vám informaci, že byla spuštěna platforma DIGI2Health, jejímž smyslem je snazší přístup k zdravotnickým informacím, rychlejší a přesnější diagnóza pacienta i stanovení návrhu komplexní péče. Cílem je zpřístupnění dat od zdravotnických zařízení, firem i vědeckých institucí. Za touto inovační platformou stojí Univerzita Palackého v Olomouci, Národní telemedicínské centrum nebo nemocnice v Olomouci a ve Zlíně.

„Nedílnou součástí projektu je převedení digitální medicíny do každodenní klinické praxe. Je to situace, která umožní pacientům být ve spojení se svým lékařem na úrovni praktického, odborného lékaře nebo specializovaného centra pomocí digitálních technologií, ať jsou to videokonference, či zabezpečené zasílání zpráv. A naopak cílem je, aby lékaři měli přímý a rychlý kontakt se svými pacienty,“ řekl vedoucí Národního telemedicínského centra Miloš Táborský.

Starší lékař studuje spis.
Foto: Pexels. Cílem je, aby lékaři měli přímý a rychlý kontakt se svými pacienty

„Do medicíny pronikají nové technologie umožňující detailně popsat anatomické struktury, ale i detailní molekulární složení tkání. Všechny tyto analýzy vyžadují zcela nový přístup ke zpracování a pochopení dat. Z těchto důvodů vznik hubu velmi vítám,“ sdělil ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny Univerzity Palackého v Olomouci Marián Hajdúch.

V současné době izolace řady seniorů je to další krok k zachování zdravotní péče prostřednictvím sdílení přesných dat o zdravotním stavu a vzdáleného připojení v situacích, kdy není z různých důvodů možný osobní kontakt pacienta s lékařem. Podrobnější informace k platformě naleznete na www.digi2health.cz.

Zdroje: ČTK, www.digi2health.cz, www.fnol.cz

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*